Skip to content

Akių treniruotės

Nuolatinės akių treniruotės gali pagerinti jūsų regėjimą ir sausėjančių akių būklę

Kai akys patiria įtampą ir stresą, sutrinka ašarų gamybos balansas. Nuolat naudojant skaitmeninius prietaisus, pavyzdžiui, dirbant kompiuteriu, mirksime rečiau, ašarų plėvelė neatsinaujina pakankamai ir vystosi akių sausumas.

Kuo naudingos akių treniruotės?

Naudodamiesi paprastais mūsų akių treniruotės pratimais, galite sumažinti akių stresą ir užkirsti kelią akių sausėjimui: akių raumenys atpalaiduojami, skatinama akių ir smegenų sąveika.

Reikia reguliariai treniruoti 4 regėjimą palaikančias sritis. Tai yra  akių judrumą, dvipusį matymą, regėjimo aštrumą ir suvokimą.

Pratimai trunka tik kelias minutes ir gali būti atliekami kelis kartus per savaitę arba kasdien.

Pasiruoškite akių treniruotėms

Akių judrumui

Atlikdami šį pratimą išmoksite suvokti dalykus, esančius regėjimo lauke. Pratimai gali užkirsti kelią akių pervargimui, pagerinti ašarų gamybą ir medžiagų apykaitą bei pastebimai pagerinti regėjimą ilguoju laikotarpiu.

Uždenkite vieną akį ranka. Atmerkta akimi užfiksuokite vieną iš spalvotų linijų pradinėje vietoje. Sekite spalvotą liniją akimi, nejudindami galvos.

Besisukantys ratai

Pažiūrėkite į nuotrauką. Ar visi keturi ratai sukasi, kai jūsų akys klaidžioja po paveikslėlį? Kuo lankstesni jūsų akių raumenys, tuo didesnis ratų sukimosi įspūdis.

Po ilgesnio sutelkto žiūrėjimo judėjimas gali dingti. Priežastis: jūsų dvylika išorinių akių raumenų yra pervargę.

Stebuklingas paveikslėlis

Atlikdami šį dvipusio matymo pratimą, jūs paskatinsite abiejų akių aktyvumą ir dalyvavimą matyme. Taip pat pagerinsite erdvinį suvokimą, o jūsų smegenys turės daugiau energijos kitoms užduotims atlikti.

Atskleiskite paveikslėlio magiją, žiūrėdami į abu paveikslėlius iš labai arti, sukryžiavę žvilgsnį, bei šiek tiek prisimerkę.

Viduryje pasirodo trečias vaizdas. Atkreipkite dėmesį į tai, kas keičiasi vaizdo suvokime žvairuojant.

Iš arti ir iš toli

Atlikdami šį pratimą, jūs treniruojate aktyvų persijungimą tarp ryškaus ir neryškaus matymo, bei mokinatės atpalaiduoti akių raumenis ir išlaikyti regėjimo aštrumą. Tuo pačiu išvengsite pavargusių ir sausų akių.

Kaip veikia pratimas?

Užfiksuokite objektą maždaug 10 cm atstumu ir sutelkite į jį žvilgsnį.

Tada kaip įmanoma greičiai nukreipkite žvilgsnį į objektą, kuris yra už maždaug 6 m.

Ir tada perveskite žvilgsnį į greta esantį objektą. Pratimą kartokite keletą kartų.

Hermanno tinklelis

Šiuo pratimu treniruojate erdvės suvokimą, savo smegenų galią, o taip pat spalvų ir kontrasto suvokimą. Dėl įvairios vizualinės stimuliacijos 80 % jūsų nervinių jungčių smegenyse yra aktyvios. Tai skatina jūsų smegenis ir akis dirbti dinamiškai ir žymiai padidina regimąjį suvokimą.

Pažvelkite į groteles. Ar matote pilkas dėmes tinklelio sankryžose? Jų tikrai nėra, jos tik jūsų smegenyse. Pilkas mirgėjimas atsiranda dėl akių judesių. Pabandykite akimis pagauti vieną iš šių taškų ir jis išnyks!

Pasiruoškite akių treniruotėms

Akių treniruotę sukūrė Beate Hampe ir Bausch + Lomb

Ar turite daugiau klausimų?